اخبارتشخیص پزشکیزیحسگرهاعفونت ویروسی

سه ارزیابی جدید برای آزمایش آنتی ویروس های کووید-19

مجموعه‌ای از سه روش ارزیابی جدید غربالگری برای ترکیبات دارویی یا پروتئین‌هایی که با کروناویروس مبارزه می‌کنند، توسعه یافته است. سنجش‌های جدید برای آزمایش آنتی‌ویروس‌ها در برابر SARS-CoV-2، ویروسی که باعث بیماری همه‌گیر کوروناویروس کووید-۱۹ شده است، توسعه داده شده‌اند. طبق گفته دانشمندان، این سنجش‌ها می‌توانند برای آزمایش ترکیبات یا پروتئین‌هایی که هدف ورود ویروس به سلول‌های میزبان هستند، مورد استفاده قرار گیرند.


به گفته توسعه‌دهندگان، این شیوه‌های ارزیابی از Montana Molecular، ورود SARS-CoV-2 به داخل سلول میزبان انسانی توسط پروتئین اسپایک (S) واقع در سطح ویروس واسطه‌گری می‌شود. این پروتئین با آنزیم مبدل آنژیوتانسین ۲ (ACE2) در سلول میزبان تعامل برقرار می‌کند.

این شرکت با استفاده از پروتئین‌های فلوئورسنت روشن و وکتورهای تحویل BacMam، در حال ایجاد یک سری ارزیابی‌های بیوحسگر کدگذاری شده ژنتیکی است که با استفاده از ریدرهای صفحه فلوئورسنس خودکار و سیستم‌های تصویربرداری قابل شناسایی هستند. وکتورهای تحویل، در نقش میزبان‌های کاذب، ویروس‌های پوشش‌دار غیر بیماری‌زا برای انسان هستند تا غربالگری اولیه را انجام دهند.

طبق گفته محققان این شرکت، سه ارزیابی منحصر به فرد در سلول زنده ایجاد شده است تا از طریق تغییراتی در فلوئورسنس، سیگنال ورود ویروس به میزبان کاذب را ارسال کند. هم‌چنین نشان‌دهنده زمان ورود ویروس که توسط دارو مسدود شده است نیز می‌باشد.

ارزیابی نسبت سنجی قرمز/سبز

میزبان کاذب پروتئین ACE2 و یک پروتئین فلوئورسنت قرمز را به سلول‌های HEK 293 تحویل می‌دهد. سپس ویروس کاذب بیان کننده پروتئین فلوئورسنت mNeonGreen می‌تواند به میزبان کاذب عرضه شود. ورود طی ۲۴ ساعت آینده منجر به ایجاد نسبت‌های بالای سبز به قرمز خواهد شد و مسدود شدن ورود، نسبت‌های سبز و قرمز کمی ایجاد خواهد کرد. سپس ریدرهای صفحه فلوئورسانس خودکار می‌توانند برای خواندن سنجش و ترکیبات صفحه یا پروتئین‌هایی که ورود ویروس را مسدود می‌کنند، مورد استفاده قرار گیرند.

ارزیابی فلوئورسنت سبز

این ارزیابی نسبت سنجی، دو روز زمان می‌برد و شامل دو پروتئین فلوئورسنت مختلف است. میزبان کاذب پروتئین ACE2 و بخشی از پروتئین فلوئورسنت mNeonGreen را بیان می‌کند. وکتور BacMam ویروس کاذب که بیانگر قسمت دوم mNeonGreen است، متعاقباً یک پروتئین فلوئورسنت کاملاً کاربردی را زمانی که میزبان کاذب با ویروس کاذب ارتباط برقرار می‌کند، تولید می‌کند.

بیوحسگر پروتئاز SARS-CoV-2

یک وکتور BacMam که به یک میزبان کاذب تحویل داده شده است، برای بیان یک بیوسنسور فلوئورسنت و محل‌های برش برای پروتئاز SARS-CoV-2 Mpro مهندسی خواهد شد. در طی چند دقیقه پس از قرارگیری در معرض میزبان کاذب علیه SARS-CoV-2، میزبان کاذب رنگ فلوئورسنس سبز روشن تولید می‌کند.

Rate this post
توسط
Drug TARGET REVIEW
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن