آینده نگریسرمایه گذاری شرکت ها
موضوعات داغ

10 زمینه پیشرفته اقتصادی در سال 2019

در این‌جا، به 10 زمینه از موارد مهم در اقتصاد زیستی دنیا در سال 2019 پرداخته می‌شود.


  1. حمل و نقل

برآوردهای Digest نزدیک دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دیزل تجدیدپذیر در ماه‌های اخیر را نشان می‌دهد و ظرفیت موجود در حال رشد است. در کارهای سبک مانند فناوری موتور با اکتان بالا، فرصت‌های بزرگی وجود دارد. طی بررسی، تدوین و امضای توافق‌نامه پاریس؛ باید در میزان نشر کربن و هزینه‌های سوئیچینگ در سیستم‌های روشنایی و سیستم‌های انرژی در حمل و نقل مدیریت صورت گیرد.

  1. پروتئین

راه‌هایی برای تبدیل متان به پروتئین وجود دارد. KnipBio و ICM، به یک توافق‌نامه توسعه مشترک (JDA) و همکاری راهبردی برای ایجاد یک فرایند تخمیر برای پروتئین تک‌پروتئینی KnipBio aquafeed تبدیل شدند. در ماه آوریل 2017، Calysta بیش از 4000 تُن از پروتئین FeedKind را برای فروش به مشتریان و شرکای جهانی عرضه کرده است. پروتئین FeedKind یک خانواده از مواد غذایی طبیعی، پایدار و قابل رؤیت برای ماهی، دام و حیوانات خانگی است که در حال توسعه برای کمک به رفع تقاضای جهانی برای غذا است.

  1. تغذیه (شرکت IPO)

سرمایه‌گذاری IPO حدود 100 میلیون دلار در زمینه گوشت است که توسط Goldman Sachs ،J.P. Morgan ،Credit Suisse ،BofA Merrill Lynch ،Jefferies و William Blair پشتیبانی می‌شود. راه بهبود در این حیطه این است که پنجره‌ای جدید بین IPO و سایر شرکت‌های متمرکز بر تغذیه گشوده شود. راهبرد خوب این است که صنعت لبنی مبتنی بر کارخانه سهم قابل‌توجهی از بازار لبنیات را به‌دست آورد. این یک بازار بزرگ است. طبق گزارش Fitch Solutions Macro Research، صنعت گوشت در سال 2017، 27 میلیون دلار در خرده‌فروشی در امریکا و 1.7 تریلیون دلار در سطح جهانی سرمایه داشته است.

  1. بخش‌های مهم سرمایه‌گذاری چوب

گرمای بسیار زیادی توسط دیزل ایجاد می‌شود و جای تعجب دارد که چطور مواد اولیه به خودی خود نمی‌سوزند! با توجه به برآوردهای صورت گرفته، اخیراً حدود دو میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای دیزل صورت گرفته است و این ظرفیت مدام در حال رشد است. بخش‌های مهم سرمایه‌گذاری در این حیطه عبارت‌اند از:

World Energy, Zymergen, Phillips 66 and REG, Diamond Green Diesel, Fulcrum, Red Rock, Raj Renewables, Dynamic Fuels and etc.

شایان ذکر است که حجم زیادی از انرژی در منابع جنگلی موجود است که هم‌اکنون در حال رشد است. صنعت روزنامه نیز در حال اجرای برنامه‌های جدید است. فناوری‌های پرکاربردی موجود است که می‌تواند چوب را به سوخت‌های فسیلی، مواد شیمیایی یا مواد میانی قابل‌استفاده مانند قندهای تجدیدپذیر یا biocrude تبدیل کند.

  1. بهینه‌سازی

در California مبلغ 400 میلیون دلار در Zymergen سرمایه‌گذاری شده است. اعتقاد بر این است که این مقدار بزرگترین سرمایه یکپارچه در تاریخ بیوتکنولوژی صنعتی است و بیشتر از بخش عمده IPO های بخش است. Zymergen در حال گسترش سویه‌های مهندسی برای شرکا و یا به‌منظور ایجاد محصولات جدید است. برای رسیدن به نتیجه از الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی و کارخانه‌های ژنومی رباتیک برای تحقیق در بخش ژنوم میکروبی استفاده می‌شود و ده‌ها هزار آزمایش انجام می‌گیرد تا سیگنال‌های ضعیف بهبود یابد. طی این تحقیق و بررسی، ظهور ابزارهای ویرایش ژن سرعت بخشیده می‌شود.

  1. تنوع نوع اول

اخباری که از California می‌رسد گواه آن است که سرمایه‌گذاری سهام 30 میلیون دلاری بدون هیچ‌گونه تضعیف سرمایه از سمت Aemetis صورت گرفته است و اساس آن تدوین موافقت‌نامه‌های 20 ساله با مزارع لبنی در California است. واحدهای لبنیات در California باعث نشر تقریبی 25 درصدی متان می‌شوند. این نشانه‌ای از تنوع نوع اول است که در دشت‌های سبز شاهد آن هستیم که دارایی‌های اتانول را از بین می‌برد و به پروتئین با ارزش بالاتر تبدیل می‌کند.

  1. استاندارد سوخت کم‌کربن

کدام بزرگتر است؟! LCFS یا RFS، مطمئناً ترکیب هوشمندانه‌ای از این دو مفید است، مانند آن‌چه که ما در این‌جا گزارش داده‌ایم. استاندردهای سوخت‌های کم‌کربن در حال حاضر در سطح عالی است و رفته‌رفته در حال پیشرفت است. یک روزی شاهد این قضیه در California بودیم و سپس در Oregon و پس از آن در British Columbia. اکنون گروهی از ایالت‌های شمال شرقی دوباره روی بر متمرکز شدن بر یک استاندارد سوخت پاک آورده‌اند.

  1. موتورهای اکتان بالا

طبق بررسی دانشگاه Illinois، اتانول به عنوان تولیدکننده اکتان ارزان قیمت می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به‌طور خاص، قیمت ترکیبات معطر بنزن، تولوئن و زایلن در مقایسه با قیمت اتانول مورد بررسی قرار گرفت. این ترکیبات دارای امتیازات اکتان هستند که عموماً شبیه به اتانول هستند و دارای سابقه طولانی در ارتقای اکتان در ترکیبات بنزین هستند. ارزش اکتان در چیست؟ ساده‌ترین راه برای نگاه کردن به آن از طریق میانگین قیمت بنزین برای مقادیر مختلف سوخت است. مقدار اکتان اتانول بسیار بالاتر از قیمت آن است. قیمت کنونی اتانول، 1.48 دلار است.

ارتباط اکتان با اقتصاد زیستی به چه صورت است؟ یکی از بهترین امتیازات برای شروع، موتور مزدا SKYACTIV است. امروزه 2017 Mazda 6 با قدرت فشرده‌سازی سوختِ 13:1 فعالیت می‌کند. شرکت مزدا ادعا می‌کند که: “بهبود عملکرد موتور به علت احتراق فشرده‌سازی بالا، به‌طور قابل‌توجهی منجر به 15 درصد افزایش بهره‌وری و گشتاور سوخت شده است.” انتظارها از کشور امریکا بر این است که حدود 3 الی 5 درصد سوخت کمتر مصرف کنند، زیرا به‌جای استفاده از سوختی با عدد اکتان 87، از سوختی با عدد اکتان 91 استفاده می‌کنند.

  1. اهداف کشور هند

اهداف قابل‌توجه در این قسمت عبارت‌اند از:

1- پیشبرد برنامه‌های بیواتانول، بیودیزل، و برنامه‌های تبدیل پسماند به سوخت زیستی در کشور هند
2- پیشنهاداتی برای شرکت‌های بازاریابی نفتی در کشور هند برای ارتقای سوخت‌های زیستی در این کشور
3- تحقیق و توسعه توسط IOL/BPCl
4- راه‌هایی برای غلبه بر موانع موجود در زمینه سوخت‌های زیستی
5- مطالعه و بررسی ترکیب کشورهای پیشرو در زمینه سوخت‌های زیستی
6- دست‌یابی به هماهنگی بین بیودیزل و صنعت اتانول برا افزایش تولید
7- هماهنگی بین شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای، راه‌آهن هند و …
8- هماهنگی بین ادارات و وزارت‌خانه‌ها
9- برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهایی به‌منظور آگاهی‌رسانی و به هدف افزایش محبوبیت و افزاش مصرف سوخت زیستی
10- تدوین نقشه راه برای اجرای مؤثر سیاست سوخت زیستی در هند

  1. فعالیت‌های جلبکی

پس از گذشت چندین سال، بحث استفاده از جلبک‌ها در حمل و نقل و مواد شیمیایی داغ شده است. شرکت مزدا تمرکز خود را بر “Sustainable Zoom Zoom” بیشتر کرده است. هدف این است که استفاده از جلبک‌ها بسط و توسعه یابد و به‌همین علت سال 2019، رنسانس جلبک نامیده شده است. علاوه بر مزدا، هوندا، AlgaEnergy و Algenol نیز تمرکز ویژه‌ای بر جلبک خواهند داشت. Euglena شروع به استفاده از آن به منظور تولید سوخت زیستی توسط پالایشگاه زیستی در کشور ژاپن نموده است. دولت امریکا یک واحد تحقیق و توسعه دارد که هدف عمده آن تمرکز در این حیطه است. هدف شرکت مزدا این است که باعث ترویج استفاده از سوخت‌های زیستی شود. امروزه شرکت هوندا یک مزرعه جلبک در کنار مرکز خود در اوهایو دارد و هدفش تولید انرژی جدید و سایر محصولات ارزشمند است. طبق گزارش دانشگاه کالیفرنیا، دو میلیون دلار کمک هزینه توسط وزارت انرژی امریکا برای تحقیق پیرامون پلیمرهای پایه جلبکی در نظر گرفته شده است.

توسط
biofuelsdigest
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن