آینده نگریسوخت زیستیمدیریت فناوری

تغییرات اساسی برای بقا در اقتصاد زیستی

شرکت‌های زیستی برای باقی‌ماندن در دنیای رقابت باید تکامل یافته و تغییر کنند. ما اغلب می‌شنویم که تنها مشخصه‌ی ثابت در دنیای اقتصاد زیستی امروز، تغییر است. شرکت‌ها می‌آیند و می‌روند اما برخی از آن‌ها تکامل می‌یابند و تغییر می‌کنند. در این خبر می‌خواهیم بر روی بعضی از این شرکت‌ها و محورهای اساسی تغییرات آن‌ها تمرکز کنیم.


Velocys

شرکت Velocys در سال 2017 از شرکتی در زمینه‌ی فناوری به شرکتی در حوزه‌ی سوخت‌های تجدیدپذیر تبدیل شد. مدیر عامل این شرکت می‌گوید: “استراتژی جدید ما این است که در کارخانه‌های خود، زیست‌توده‌ی چوب را به سوخت‌جت و دیزل تجدیدپذیر با کیفیت بالا تبدیل کنیم.” این شرکت تاکنون به خوبی پیشرفت کرده است.

Amyris

شرکت Amyris در هفته‌ی گذشته با تیتر “همان‌گونه که هرگز نبوده‌ایم” تغییر استراتژی خود را از تولید سوخت‌های تجدیدپذیر به فناوری‌های نفت‌خام، رسمی کرد.

Virent

شرکت Virent  کار خود را با تولید سوخت آغاز کرد، سپس آن را به سوخت‌های‌زیستی گسترش داد، سپس برای مدت کمی فقط بر روی مواد بیوشیمیایی تمرکز کرد؛ و حالا با توجه به افزایش قیمت نفت، دوباره بر روی سوخت‌های‌زیستی تمرکز کرده است. این شرکت می‌داند که چه زمانی، زمان تغییر است.

Aemetis

شرکت Aemetis در سال 2006 با عنوان تولیدکننده‌ی سوخت‌های‌زیستی و اتانول نسل اول شروع به کار کرد؛ اما به‌تازگی بر روی تبدیل کارخانه‌های خود به پالایشگاه‌زیستی پیشرفته تمرکز کرده است.

POET

شرکت POET با کمک فناوری POET DSM از تولید سوخت‌های‌زیستی نسل اول به تولید سوخت‌های‌زیستی پیشرفته رسیده است.

Codexis

در سال 2013، شرکت Codexis خروج خود را از زمینه‌ی تولید آنریم‌های سلولزی و سوخت‌های‌زیستی اعلام کرد؛ اما آن‌ها وارد تجارت دارو و کاتالیست‌زیستی شدند. این شرکت هم‌اکنون از شرکت‌های پیشرو در صنعت مهندسی پروتئین است.

Heliae

شرکت Heliae در سال 2008 به‌عنوان یک شرکت تولیدکننده‌ی سوخت‌زیستی تأسیس شد. آن‌ها در سال 2012 بر روی محصولات تخصصی کشاورزی و کشت آبی متمرکز شدند.

Green Plains

شرکت Green Plains صاحب سومین کارخانه‌ی بزرگ تولیدکننده‌ی اتانول در شمال آمریکاست. این شرکت در سال 2004 کار خود را در حوزه‌ی سوخت‌زیستی و اتانول آغاز کرد. آن‌ها از مواد تولید شده در چرخه‌ی اتانول برای تولید محصولات مختلف استفاده می‌کنند.

ENI

شرکت ENI که شرکتی ایتالیایی است، کار خود را در حوزه‌ی سوخت و نفت آغاز کرد ولی به‌تازگی با کمک پالایشگاهای خود، مواد تجدیدپذیر تولید می‌کند.

REG

شرکت REG، بیست سال پیش فعالیت خود را با تولید دیزل‌های مبتنی بر زیست‌توده آغاز کرد و امروزه به یک شرکت تولیدکننده‌ی سوخت‌های‌زیستی پیشرفته و مواد تجدیدپذیر تبدیل شده است.

لینک خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مظاهر سبزی

اهل مشهد | دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تهران علایق شخصی: شعر - ادبیات - موسیقی علایق درسی: نفت - گاز - پتروشیمی - انرژی های نو - بیوتکنولوژی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنـجاه یـک − = چهـل یـک

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن