اخباربیوتکنولوژی صنعتی

امکان‌سنجی تولید متان تجدیدپذیر در خطوط انتقال گاز استرالیا

نیروگاه APA در هر سال تقریباً ۶۲۰ کیلوگرم هیدروژن تولید و آن را به ۷۴ گیگاژول متان تبدیل می‌کند که پس از آن به خطوط لوله گاز طبیعی APA در سراسر شبکه گاز ساحل شرقی تزریق می‌شود. متان تجدیدپذیر قادر به دی‌کربونیزاسیون زیرساخت‌های موجود گاز استرالیا از جمله شبکه‌های انتقال و توزیع گاز و زنجیره‌های صادرات است.


آژانس انرژی تجدیدپذیر استرالیا (ARENA) با هدف ساخت کارخانه مدولار تولید متان تجدیدپذیر در قطب گاز Wallumbilla Gas در نزدیکی رم در کوئینزلند بودجه ۱.۱ میلیون دلاری به گروه APA اختصاص داده است. این پروژه فرصتی مناسب برای ارزیابی مزایای استفاده از متان به شبکه‌های گاز فراهم کرده است و در مقایسه با سایر پروژه‌های مشابه حمایت بودجه ARENA را دارد که هدف از آن استفاده مستقیم از هیدروژن تجدیدپذیر است.

مدیرعامل ARENA گفت: “متان تجدیدپذیر از متانی که در حال حاضر خطوط لوله گاز طبیعی ما را پر می‌کند، قابل تشخیص نیست. انتظار می‌رود که شبکه گاز نقش مهمی در حمایت از دی‌کربونیزاسیون سیستم انرژی استرالیا بازی کند. این پروژه قابلیت تولید متان تجدیدپذیر از انرژی خورشیدی را نشان می‌دهد. از طریق یک رویکرد جدید و نوآورانه، این پروژه رطوبت موجود در هوا را جذب می‌کند تا هیدروژن تجدیدپذیر را به‌عنوان پیش‌ساز متان تجدیدپذیر تولید کند. متان تجدیدپذیر این پتانسیل را دارد که از طریق استقرار انرژی خورشیدی و گرفتن آب از جو، منبع مهمی برای تأمین نیازهای گاز طبیعی آینده در استرالیا باشد. متان تجدیدپذیر با بخش هیدروژن در حال توسعه استرالیا سازگار است زیرا فناوری‌های شناخته‌شده می‌توانند متان را به هیدروژن و بالعکس تبدیل کنند.”

مدیر عامل گروه APA افزود: “پشتیبانی ARENA به این معنی است که ما می‌توانیم برای درک هزینه‌ها و مزایای تولید متان تجدیدپذیر برای استفاده در شبکه گاز فعلی سواحل شرقی تلاش کنیم. این یک نمونه عالی از حمایت دولت برای نوآوری در صنعت انرژی استرالیا است. نیروگاه APA از نقش خود در این فرآیند بسیار خرسند است. این پروژه منحصر به‌فرد اولین قدم برای امکان‌سنجی تولید متان در مقیاس صنعتی با استفاده از برق تولیدشده از صفحات خورشیدی، آب و دی‌اکسید کربن از جو را فراهم کرده است. با استفاده از این پروژه ما قصد داریم تا مشخص کنیم که آیا این فرآیند می‌تواند بخشی از راه‌حل انرژی سبز آینده باشد یا خیر. هدف دیگر بررسی امکان انتقال انرژی تجدید‌پذیر خالص در داخل یا خارج با استفاده از خطوط لوله ما است.”

۵/۵ - (۳ امتیاز)
توسط
Australian Renewable Energy Agency
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن