سرمایه گذاری شرکت ها

قرارداد وزارت دفاع ایالات متحده با شرکت ژنومیک GeneCapture

موسسه GeneCapture اخیرا اعلام کرده است که یک قرارداد دو ساله در زمینه تحقیقات انتقال فناوری کسب و کارهای کوچک (STTR) به مبلغ یک میلیون دلار از وزارت دفاع ایالات متحده دریافت کرده است. این قرارداد جهت توسعه یک نمونه اولیه دسکتاپ تنظیم شده است که می‌تواند پاتوژن‌های جنگجوی خطرناک را به سرعت شناسایی کند.


به عنوان بخشی از قرارداد،GeneCapture با موسسه Southern Research، که یک بنیاد علمی پژوهشی غیرانتفاعی مستقر در شهر بیرمنگام از ایالت آلاباما است، در روند توسعه این پلتفرم مشارکت خواهد کرد.

طی این مشارکت، Southern Research فعالیت‌های تخصصی در زمینه بیماری‌های عفونی، خالص سازی مواد ژنتیکی برای آزمایش و طراحی آزمایش‌های بالینی را برای اداره غذا و داروی ایالات متحده انجام خواهد داد.

این شرکت اعلام کرد که پلتفرم اثر و امضای ژن موسسه GeneCapture، با استفاده از کارتریج‌های کوچک، چند صد پاتوژن را در نمونه‌های ادرار، بزاق و خون در کمتر از یک ساعت تشخیص خواهد داد. این شرکت در حال حاضر در حال توسعه مدل پیش تولید این پلت فرم برای مطالعات بالینی است.

در این قرارداد پائولا کولل، دانشمند ارشد و پژوهشگر GeneCapture، تلاش خواهد کرد تا کارتریج‌های قابل عرضه و تحلیلگر دسکتاپ را برای تعدادی از پاتوژن‌هایی که ممکن است تهدیدات بیولوژیکی بالقوه محسوب شوند، تولید کند.

آرت تیپتون، مدیرعامل و رییس موسسه Southern Research در بیانیه ای اعلام کرد: «دانشمندان بیماری‌های عفونی ما آزمایش مرجعی ایجاد خواهند کرد که تست بالینی پلت فرم جدید GeneCapture را سرعت می‌بخشد.»

پگی سامون، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت GeneCapture نیز در این خصوص افزود: «تیم GeneCapture مشتاقانه در تلاش است تا راه حل مقرون به صرفه و در دسترسی برای این مشکل بحرانی بیابد و در این مسیر قرار است ارتباطی بین متخصصان در سراسر جهان برقرار سازد تا بتواد محصولی از هر نظر کامل را برای پاسخ به نیازهای آن‌ها تولید کند.»

✳️ مترجم: آزاده داودی

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن